Navigácia

Školský vzdelávací program Školský poriadok Vnútorný poriadok SKD Organizácia vyučovania Správa ZŠ 09/10 Smernica o šikanovaní Vyhodnotenie práce ŠKD

Dokumenty

Vyhodnotenie práce ŠKD

 

 

 

 

 

 Vyhodnotenie práce ŠKD

 

 



Vyhodnotenie výchovno – vzdelávacej činnosti ŠKD v školskom roku 2009/2010



V školskom roku 2009/2010 bolo zriadené 1 oddelenie ŠKD, ktoré navštevovalo počas školského roka 25 detí z 1. – 4. ročníka.  Pri práci som vychádzala z Výchovného programu ŠKD, konkretizovala som dané úlohy, čím som dopĺňala výchovno-vzdelávaciu prácu školy. Do týždenných plánov boli zaradené všetky oblasti výchovy, ktoré sa pravidelne striedali a prelínali. V stredu sme sa venovali rekreačnej činnosti, relaxácii a oddychu.
V spoločenskovednej záujmovej oblasti som sa snažila deťom vštepovať základy disciplíny, formovať v deťoch národné povedomie. Zameriavali sme sa na zdravotnú prípravu, protipožiarnu ochranu, environmentálnu výchovu . Výchovne sme využívali rôzne časopisy, detské encyklopédie, psychosociálne hry.
V prírodovedno-environmentálnej záujmovej oblasti boli deti vedené k ochrane a tvorbe životného prostredia. Deti získavali vedomosti a zručnosti v priamom kontakte s prírodou. Pravidelne ošetrovali kvety v triedach a v ŠKD. Prínosom boli rôzne Ekohry a hry v prírode.

V esteticko-výchovnej záujmovej oblasti sa deti učili kultivovane vyjadrovať, vystupovať na verejnosti. Deti sa snažili vnímať a prežívať krásu okolo seba. Deti sa zapájali do výtvarných súťaží . Dosahovali pekné výsledky priebežne počas celého šk. roka.
V pracovno-technickej záujmovej oblasti rozvíjali tvorivosť detí, formovali základné pracovné zručnosti, návyky a schopnosti, sebahodnotenie. Deti pochopili význam techniky ako zložky ľudskej kultúry. Svojimi prácami prispievali k celkovej výzdobe školy a tried.
V športovo – telovýchovnej záujmovej oblasti a rekreačnej činnosti pozitívne vplývali na rozvoj duševného a fyzického zdravia, rozvíjali všestrannú pohybovú aktivitu. Ich najobľúbenejšou hrou bola vybíjaná , zdokonalili sa v prehadzovaní a chytaní lopty. Jedenkrát v mesiaci bola do plánu zaraďovaná dopravná výchova. Efektívne sme využívali čas na pobyt určený vonku. Deti si uvedomujú základné princípy zdravého životného štýlu.
Vzdelávacia oblasť- zvýšená pozornosť sa venovala úrovni a technike čítania, čítania s porozumením, k cieľavedomej práci s knihou. Výchovne sa využívali knihy: Zvieratá v lese, Z poľovníckej kapsy, Zo starej horárne, Kniha hádaniek, rôzne encyklopédie a iné. Hravá forma PNV bola spestrená množstvom didaktických hier. Deti sú vedené k samostatnosti pri písaní domácich úloh, často som využívala  individuálny prístup.

Ak sa vyskytli výchovné problémy boli riešené v  spolupráci s triednymi učiteľkami.

 Prínosom sú rozhovory s deťmi napríklad na tému: Dokážem pomôcť priateľovi v núdzi, Už nikdy nuda, Urob niečo proti násiliu, Ako sa správam v školskej jedálni, Každý je iný, Čo by som na sebe zmenil a podobne.

Z akcií boli vydarené:

Šarkaniáda – zhotovenie šarkanov, preteky
Výtvarná súťaž- Moje obľúbené zvieratko, Môj kamarát, Európa v škole

Príprava darčekov pre budúcich prvákov

Marec – výstavka kníh, ilustrácie

Zhotovenie karnevalových masiek

Zdobenie kraslíc, pozdravy - Veľkonočná diskotéka
Spevácka súťaž- Putujeme za ľudovou piesňou, Družinostar
Zábavno - športové popoludnie
Kresba na asfalt


Záverom chcem poďakovať za spoluprácu s vedením školy, dobrú spoluprácu s triednymi učiteľkami.

Vypracovala: A. Chudá vychovávateľka ŠKD pri ZŠ Poruba

V Porube 30.06.2010

Novinky

Kontakt

  • Základná škola Poruba
    Poruba č.55, 972 11
  • 0465482131

Fotogaléria